Allianz pojišťovna a.s.

 

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí předního světového pojišťovacího koncernu Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení v České republice se vypracovala mezi tři největší české pojišťovny.

 

Začínala s nabídkou životního pojištění, pojištěním majetku občanů, od roku 1995 nabízí také havarijní pojištění. V roce 1999 se stala jednou ze 12 pojišťoven, které začaly nabízet povinné ručení. Dnes svou šíří produktů uspokojí jak privátní, tak firemní zákazníky. Nabízí životní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti občanů, majetkové pojištění pro podnikatele, pojištění profesní odpovědnosti, pojištění průmyslových rizik, komplexní autopojištění pro občany i společnosti, cestovní pojištění a penzijní připojištění.

 

Allianz pojišťovna je jediným akcionářem Allianz penzijního fondu, který byl založen v roce 1994. Je také jediným společníkem Allianz kontakt, s.r.o. a Allianz Generální služby, s.r.o.

 

Allianz pojišťovna řídí multikanálový prodej prostřednictvím pěti zemských ředitelství, která koordinují kmenovou obchodní síť a jejich deset regionálních ředitelství, a rovněž regionální makléřský obchod přes pět regionálních ředitelství makléřského obchodu. Mimo vlastní síť, která čítá kolem 1800 pojišťovacích poradců, a spolupráci s vybranými makléři realizuje Allianz pojišťovna obchodní činnost také ve spolupráci s bankami a své služby nabízí i prostřednictvím prodejců motorových vozidel, servisů, cestovních kanceláří a dalších partnerů.

 

Zázemí Allianz Group poskytuje výhodu při využití mezinárodního know-how a zaručuje přístup ke kapitálové síle celého koncernu. Pro zajištění rizik využívá Allianz pojišťovna výlučně renomovaných společností, jako např. Allianz SE, Swiss Re, Munich Re a dalších.


Allianz pojišťovna byla založena 25. 11. 1992, zápis do obchodního rejstříku byl proveden 23. 12. 1992 u Krajského obchodního soudu pro Prahu 1, oddíl B, vložka 1815. Svou činnost zahájila k 1.1.1993. Jediným akcionářem a zároveň zakladatelem je Allianz AG se sídlem Mnichov, Königinstrasse 28, Spolková republika Německo.

 

 

Kontaktní adresa:                  Ke Štvanici 656/3
 186 00 Praha 8