Kooperativa pojišťovna a.s.

 

 

Obchodní jméno:

Kooperativa pojišťovna, a. s.

Charakteristika:

Kooperativa pojišťovna je druhou největší pojišťovnou na českém trhu a její podíl na celkovém předepsaném pojistném v ČR činí 19 %.  Je  univerzální pojišťovnou, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění jak pro občany, tak pro klienty z řad firem od drobných podnikatelů        až po velké průmyslové firmy.

Základní jmění:

2 mld. Kč

Sídlo:

Templová 747
110 01 Praha 1

Založení a vznik:

Kooperativa pojišťovna, a. s., vznikla zápisem do obchodního rejstříku ke dni 1. 3. 1993.

Akcionáři:

Wiener Städtische Versicherung AG 89,28 %
Vltava, majetkosprávní a podílová spol. s. r. o. 6,20 %
Svaz českých a moravských výrobních družstev 4,52 %

Počet zaměstnanců (stav ke konci roku 2002):

2985

Složení akcionářských podílů v pojišťovně Kooperativa:

Wiener Städtische Versicherung AG 89,28 %
Vltava, majetkosprávní a podílová spol. s. r. o. 6,20 %
Svaz českých a moravských výrobních družstev 4,52 %

Hlavní akcionář a strategický partner Wiener Städtische Versicherung AG byla založena v roce 1824 Georgem Ritterem von Högelmüllerem jako Vzájemná c. k. privilegovaná požární pojišťovna. Během své stosedmdesátipětileté existence se vyvinula v jednu z největších rakouských pojišťoven, jejíž 81 % vlastní Wiener Städtische Wechselseitige Versicherungsanstalt-Vermögensverwaltung, 8 % Bank Austria a 11 % je obchodovatelných na burze.

Příjmy Wiener Städtische Group z pojistného loni stouply o 3,3 procenta na 1,498 miliardy eur. Provozní zisk z běžných aktivit v minulém roce stoupl na 19,98 miliónu eur.

Do pojišťovací skupiny Wiener Städtische patří další silné rakouské pojišťovny: Donau,Volksfürsorge-Jupiter,Union a Montan.

Koncern Wiener Städtische je tvořen i zahraničními dceřinými společnostmi, působícími ve státech střední a východní Evropy. Koncern zaměstnává téměř jedenáct tisíc pracovníků, z toho více než čtyři tisíce zaměstnanců pracuje v zahraničních dceřiných společnostech. Strategickým cílem koncernu Wiener Städtische je udržet současný podíl rakouského trhu a pokračovat v posilování pozic dceřiných společností na pojišťovacích trzích států střední a východní Evropy. Potřebný rozvoj obchodní činnosti je v rámci celého koncernu podporován včasnou inovací produktů a orientací na kvalitní služby.